Loty widokowe

NAD BESKIDAMI

ZAPRASZAMY

NA LOTY WIDOKOWE NAD BESKIDAMI

Lot szybowcem za wyciągarką

Start szybowca za wyciągarką przypomina przejazd kolejką górską. W ciągu kilku sekund szybowiec rozpędza się do prędkości ponad 100 km/h. Po uzyskaniu wysokości około 300 metrów wyczepiamy szybowiec odczuwając stan nieważkości a następnie szybujemy około 5 minut w rejonie zbocza góry Dębowiec, po południowym kręgu nadlotniskowym. Lot ten polecamy zwłaszcza osobom młodym. Na pokład szybowca zabieramy jedną osobę.

Koszt tego lotu to 250 zł.*
* Waga pasażera w szybowcu musi mieścić się od 53 kg do maksymalnie 100 kg.

Lot szybowcem za samolotem

Hol szybowca za samolotem jest bardzo spokojny i łagodny. Wyczepienie następuje na około 800 metrach. Po wyczepieniu liny, w zależności od warunków atmosferycznych, wykorzystując wznoszenia termiczne i żaglowe możemy polecieć nad szczyt Szyndzielni i Klimczoka, miasto Bielsko-Biała i okoliczne miejscowości, w kompletnej ciszy, którą zapewnia brak silnika.  Dzięki większej wysokości, którą nabieramy przy holu za samolotem, przy dobrej widocznośći możemy dostrzec nawet Tatry.

Taki lot potrwa od 20 do 40 minut - jego koszt wynosi 800 zł.* Na pokład szybowca zabieramy jedną osobę.
* Waga pasażera w szybowcu musi mieścić się od 53 kg do maksymalnie 100 kg.

Lot motoszybowcem turystycznym

Motoszybowiec jest doskonałym połączeniem szybowca i samolotu. Start z napędem, wznoszenie, później w przypadku dobrych warunków, możemy wyłączyć silnik i kontynuować lot z wykorzystaniem noszeń; termicznych, bądź żaglowych - swobodnie szybując. W trakcie lotu możemy zobaczyć z góry Bielsko-Białą, Beskid Śląski, szybując nad jego północnymi szczytami; Szyndzielnią, Klimczokiem, Błatnią lub nawet Skrzycznem. Na specjalne życzenie, możemy również przygotować inny wariant lotu, jeśli chcielibyście zobaczyć z góry Babią Górę, czy Tatry - prosimy o kontakt, taki lot wycenimy indywidualnie. 

Oferujemy dwa warianty lotu - krótszy, 15 minutowy w cenie 415 zł oraz dłuższy, 30 minutowy w cenie 725 zł. **
** Waga pasażera w motoszybowcu może wynosić maksymalnie 100 kg.

W CELU ZAKUPU LOTU LUB SZKOLENIA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU